Časté dotazy

Jaká je u modulárních domů sazba DPH?

Sazbu DPH určuje zákon o dani z přidané hodnoty, konkrétně paragraf 47. Stručně se dá říci, že je sazba 15 % u domů pro trvalé bydlení a sazba 21 % u ostatních.

Jak dlouho trvá výroba modulární dřevostavby?

Standardní modul jsme schopni vyrobit a dodat za 12 až 16 týdnů od zaplacení zálohy.

Jak velké zálohy se platí?

Záloha je 60 % z celkové ceny Vaší zakázky.

Můžete mi pomoci s financováním?

Ano, spolupracujeme se 14 finančními ústavy a náš finanční poradce je velice schopný v pomoci klientům profinancovat náš dům.

Je možné mít dům od vás na leasing?

Tato varianta není vyloučena. Kontaktujte nás prosím na kterémkoli z kontaktů zde.

Zajistíte mi projektanta na případné změny v projektu?

Ano, můžeme Vám ho zajistit. Cenu si s ním dohodnete individálně, podle množství změn.

Je modulární dům vaší firmy kolaudovatelný?

Ano, naše domy jsou kolaudovatelné a splňují veškeré předpisy a normy, které ukládá právní řád ČR.

Jak velké jsou místnosti?

To se samozřejmě odvíjí od jednotlivých modulů. Nicméně všechny místnosti musí splňovat právní normy. Obytná kuchyně musí mít alespoň 16 m², ložnice pro jednu osobu min. 8 m², ložnice pro dvě osoby 12 m², atd.

Jaké je standardní vybavení domů?

Standardní vybavení i volitelné prvky naleznete zde.

Je možné mít na domě jinou než rovnou střechu?

Ano, lze mít na domě kromě rovné také pultovou či sedlovou střechu.

Jaká je životnost modulární dřevostavby?

Životnost našich domů je odhadována až na 100 let.

Mám strach, že mi dům prožerou myši, nebo že se mi tam objeví plíseň. Jsou Vaše domy nějak ošetřeny proti škůdcům?

Nemusíte mít strach. Domy jsou ošetřeny tak, aby se v nich nevyskytovala plíseň. Stejně tak hlodavcům naše domy nechutnají. Po okusu by zahynuli. Můžeme dodat informace od majitelů, kteří už v našich domech bydlí a mají tedy zkušenost.

Jaké jsou další náklady kromě samotné ceny domu?

Náklady se odvíjí od toho, co od domu očekáváte. K základní ceně je třeba přičíst ceny volitelných prvků (pokud jste si je vybrali) a přičíst DPH. Dále záleží, jak je pozemek připravený, zda jsou již voda, odpad, elektřina případně plyn dovedeny na hranici pozemku či přímo na místo, kde bude domek usazen. Další variabilní položkou jsou náklady na zemní vruty či betonové patky. Poté je třeba přičíst cenu za dopravu a usazení. Následně zbývají náklady na byrokracii (tedy zejména projektovou dokumentaci pro ohlášení stavby apod.). Toto vše Vám rádi naceníme, případně připravíme kvalifikovaný odhad ceny. Kontaktujte nás prosím zde.

Je náročné udržovat dřevěný obklad vnějších stěn?

Pokud si přejete obklad ošetřit olejem nebo lakem či barvou, pak je vhodné každé cca 3 roky toto obnovit. Pokud si obklad natírat nepřejete, nemusíte jej udržovat vůbec. Dřevo neshnije ani se nijak nepoškodí, pouze získá patinu - zšedne.

Umíte mi poskytnout dům tzv. na klíč?

Ano. Jsme schopni Vám přivést vodu, elektřinu, kanalizaci i plyn z okraje pozemku přímo k místu, kde bude domek stát. Jsme schopni zajistit projektanta, který udělá případné klientské změny a zajistí veškerou byrokracii. Zajistíme firmu na zemní vruty či firmu, která udělá základové hranoly či pásy. Pomůžeme s financováním, vyrobíme, dovezeme a ukotvíme domek na Vámi zvolené místo a připojíme vodu, kanalizaci, elektřinu popř. plyn. Vy si jen převezmete klíče a nastěhujete se.