M-15 drobné úpravy

Mladí manželé s batolátkem potřebovali rychle bydlet. Na schůzce jsme probrali vše co se týká modulárních dřevostaveb, také jsme komunikovali o drobných úpravách, které měl mladý pár načrtnuty (mladá paní chtěla mít pokoj batolátka u ložnice). Upravili jsme tedy příčky oproti standardu, kde jsou pokoje každý na jedné straně domu. Manželé se podívali do výroby na domek, který jsme tam právě měli a potvrdili si, že se jim taková dřevostavba líbí a chtějí ji mít také. Později už sledovali, jak roste ta jejich a zanedlouho se stěhovali do svého nového domova. 

V zimě ocenili úsporu energií, kdy i při nízkých horských teplotách vytopili domek snadno a za velmi nízké náklady, a přestože se jejich batolátko pohybovalo převážně na zemi, bylo oblečeno jen lehce.

Na tomto domu můžete také vidět zešednutí rhombusů (dřevěného obkladu domu), když se modřínové dřevo ničím neošetří. Ničemu to nevadí, dřevo je stále odolné proti škůdcům či houbám, naopak se nemusí majitelé starat o opakované ošetřování dřeva a ušetří si tak čas, který mohou věnovat sobě.